Rehabilitacja ambulatoryjna

Skierowanie do poradni rehabilitacyjnej nie jest tożsame ze skierowaniem na realizację cyklu zabiegowego. Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne może wystawić lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, a w przypadku dysfunkcji narządu ruchu wywołanej wadami postawy – lekarz specjalista lub w trakcie specjalizacji, z poradni rehabilitacji leczniczej lub poradni ortopedii i traumatologii narządu ruchu (w tym poradni wad postawy).

Świadczeniobiorca powinien zarejestrować skierowanie w wybranym gabinecie, zakładzie rehabilitacji lub fizjoterapii nie później niż 30 dni od dnia wystawienia. Data rejestracji nie oznacza daty rozpoczęcia rehabilitacji. W gabinecie rehabilitacji, zakładzie rehabilitacji lub zakładzie fizjoterapii, w cyklu terapeutycznym (na podstawie skierowania) NFZ finansuje do 10 dni zabiegowych, nie więcej jednak niż 5 zabiegów dziennie.

Zakres Świadczeń

NFZ nie finansuje zajęć korekcyjno-kompensacyjnych dla dzieci i młodzieży. W skład świadczeń gwarantowanych realizowanych w warunkach ambulatoryjnych wchodzi:

  • Lekarska ambulatoryjna opieka rehabilitacyjna realizowana przez poradę lekarską rehabilitacyjną,
  • Fizjoterapia ambulatoryjna realizowana przez: wizytę fizjoterapeutyczną oraz zabieg fizjoterapeutyczny.

Skierowanie na fizjoterapię może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego. Pacjent powinien zarejestrować skierowanie w wybranym gabinecie, zakładzie rehabilitacji lub fizjoterapii nie później niż 30 od dnia od jego wystawienia.

Cykl Terapeutyczny

W ramach świadczeń gwarantowanych jednemu pacjentowi przysługuje nie więcej niż 5 zabiegów dziennie w 10-dniowym cyklu terapeutycznym.

 

Zakres Zabiegów

Pacjentowi przysługują zabiegi z zakresu:

  • Fizykoterapii: elektroterapia, światłolecznictwo, leczenie zmiennym polem elektromagnetycznym i magnetycznym, ultradźwięki, hydroterapia, krioterapia, balneoterapia.
  • Kinezyterapii: ćwiczenia bierne, czynno-bierne, wspomagane, pionizacja – prowadzone indywidualnie przez osobę prowadzącą fizjoterapię, ćwiczenia różne: czynne w odciążeniu, czynne w odciążeniu z oporem, czynne wolne, czynne z oporem, izometryczne, nauka czynności lokomocyjnych, zabiegi z użyciem wyciągów, laseroterapia.
  • Masażu.
Proces Rehabilitacji

Rehabilitacja ambulatoryjna w przychodni polega na tym, że pacjent samodzielnie przychodzi do wybranej przychodni na zabiegi. Lekarz może zlecić maksymalnie 5 zabiegów dziennie. Ta forma obejmuje również kinezyterapię, która może być prowadzona indywidualnie lub grupowo. Po wykonaniu wszystkich czynności fizjoterapeutycznych pacjent podpisuje się na swojej karcie celem potwierdzenia przebycia wizyty.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w zakresie rehabilitacji ambulatoryjnej, gdzie doświadczony personel zadba o Twój komfort i skuteczność terapii!
Call Now Button